خدمتکار خانم در منزل

خدمتکار خانم در منزل

1397/9/13 سارا سلیمان پور
خدمتکار خانم در منزل می تواند بسیاری از خدمات منزل را با دقت و ظرافت بالا انجام داده و اموری چون نظافت منزل، شستشوی لباس ها، پخت و پز، اتو نمودن لباس ها، مراقبت از کودکان و رسیدگی به آنها، آب دادن به گل ها و نظافت گلدان ها و مواردی از این دست را انجام دهد.

خدمتکار خانم در منزل

خدمتکار خانم در منزل می تواند بسیاری از خدمات منزل را با دقت و ظرافت بالا انجام داده و اموری چون نظافت منزل، شستشوی لباس ها، پخت و پز، اتو نمودن لباس ها، مراقبت از کودکان و رسیدگی به آنها، آب دادن به گل ها و نظافت گلدان ها و مواردی از این دست را انجام دهد. خدمتکار خانم در منزل مشتری می تواند تموری را که در منزل شخصی خود انجام می دهد، به نحو احسن انجام داده و در جهت جلب رضایت مشتریان شرکت خدماتی نظافتی گام بردارد. تعرفه نظافت منزل برای کارگر نظافت منزل خانم در قیاس با تعرفه نظافت منزل برای کارگر نظافت منزل آقا بیشتر می باشد. همچنین، در مواقعی که مشتری درخواست خدمات منزلی می نماید که جزء خدمات سنگین محسوب می شوند، نیروی خدماتی خانم در ازای ارائه چنین خدماتی، دستمزد بیشتری دریافت خواهد نمود. شرکت های خدماتی نظافتی با اعزام کارگر نظافت منزل خانم، سرویس هایی به مشتریان خود عرضه می کنند که در ادامه شرح داده خواهد شد.

خدمات خدمتکار خانم در منزل

نظافت عمومی منزل

از جمله وظایف اولیه خدمتکار خانم در منزل مشتریان، می تواند به نظافت عمومی منزل اشاره نمود. نظافت عمومی منزل شامل گردگیری از سطوح و اسباب و اثاثیه منزل می باشد. خدمتکار خانم در منزل مشتری می بایست قادر به کار کردن با انواع شوینده ها بوده و بتواند به لکه گیری از سطوح لکه دار منزل مانند دیوار آشپزخانه بپردازد. 

برقراری ارتباط عاطفی با کودکان

خدمتکار خانم در منزل در عین انجام خدمات منزل، می تواند به برقراری ارتباط عاطفی موثر با کودکان مشتری نیز بپردازد. عمدتا خانم ها قادر به برقراری ارتباط قوی تری با کودکان می باشند. به همین دلیل است که اغلب معلم های مقطع ابتدایی از میان خانم ها انتخاب می گردند. به این ترتیب، خدمتکار خانم در منزل می تواند در برقرای ارتباط با کودکان و سرگرم نمودن آنها موثر واقع شود. همچنین، بسیاری از خانواده ها اقدام به استخدام نیروی مراقب کودک برای فرزند خود می نمایند که این نیرو قادر به انجام خدمات منزل نیز باشد. 

سرخ کردن سبزی، بادمجان، پیاز به منظور فریز کردن

خدمتکار خانم در منزل می تواند طبق خواسته مشتری خود، اقدام به سرخ کردن سبزی خورشتی، خرد و سرخ نمودن بادمجان، خرد و سرخ نمودن پیاز به منظور استفاده در غذاهای مختلف بنماید. مشتری پس از آماده شدن موارد مزبور، اقدام به نگهداری آنها در فریزر منزل خود نموده و به تدریج از این اقلام استفاده می نماید.